Kam se dá omylem kliknout

9/11/2018

Volnočasová


Hrozně rád trávím volný čas. Možná budete tímto tvrzením překvapeni, ale věřte mi, že to je to nejlepší, co se s volným časem dá dělat. A dneska vám prozradím, jak ho trávím.

Četli jste někdy knihu Jak se zbavit prokrastinace v pěti snadných krocích za pouhých pět set korun včetně DPH? Ne? Škoda. Těm, co tuhle knihu nečetli, můžu prozradit, že je to naprosto zbytečné. Nedozvíte se tu nic. Nebo spíš nic, co by už neprozradil samotný název. Takže jestli jenom trochu můžete, ruce pryč od takovéto literatury. Podobné tituly totiž píšou jedinci, kteří mají nějakou důležitou práci, ale vůbec se jim do toho nechce. Proto doufají, že se jim podaří vydělat dost peněz na lidské blbosti a tím pádem se zbavit svých povinností.

Jenomže nikdo z nich si neuvědomuje, že pokud by se na ně usmálo štěstí a oni opravdu zbohatli, nepovede se jim nic jiného než získat strašnou spoustu volného času. A co potom s ním? Napsat pokračování? Dalších deset úžasných kroků, jak vyhrát nad prokrastinace, aneb Ještě nikdy jsem nebyl na dovolené ve Španělsku. Volný čas je zlo. Absolutní esence všeho zla. Pamatujete se na Pána prstenů? Tak vězte, že prsten moci vám dává především moc nenechat se otravovat. Sauronův prsten umožňoval lidem být neviditelní. A k čemu jinému je to dobré, když ne k tomu, abyste se vyhnuli povinnostem? Proto taky na pána Mordoru zaútočili. Nechtěli, aby se jen tak beztrestně poflakoval. A když se prsten znovu objevil, toužili všichni hezky rychle ho zničit, aby už na Středozemi nebyl nikdo s volným časem.

Jistě teď namítáte, že elfové taky měli své prsteny. Ano. Ale viděli jste někdy elfa hnout prstem? Ne. Tak vidíte. Krom toho beztak všichni prchli za moře, aby se mohli flákat. Tak či tak, válka o volný čas byla definitivně prohrána, a proto teď musí všichni makat.

Nechápejte mě ale špatně. Já nesnáším volný čas. Je to období, kdy nemáte co dělat a musíte si vymýšlet. A pro lidskou mysl není nic horšího než když si může udělat přestávku na vlastní představivost. Takže hezky všichni zavřete své internetové prohlížeče a běžte dělat něco užitečného. 

Beztak jste jenom banda poflakujících se hovad.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsme skvělí, stateční a dokonalí a máme rádi vanilkový puding. To abyste věděli...