Kam se dá omylem kliknout

9/12/2018

Rozdíly spojují


Zdravím vás, milé a přemýšlivé dámy. Pojďme na chvíli zapomenout na každodenní shon, neustálou kontrolu vzhledu v odrazech projíždějících aut a pravidelnou péči o pleť. Zastavme se a povídejme si. Svět na nás počká. Ostatně, i ženy mají právo na chvíli se zamyslet a projevit svou pravou ženskost.

Dnes na nás nečeká lehké téma. Jistě víte, že existuje spousta nerovností mezi muži a ženami. A rozhodně to nejsou nerovnosti způsobené velikostí poprsí. Podívejte se třeba na takovou mzdu. Jak je možné, že mužům je dovoleno dostat za stejnou práci vyšší odměnu? Co by mohlo mít takový vliv na tady tu věc? Existuje snad nějaká kolektivní smlouva, v níž se všechny ženy zavázaly požadovat nižší mzdu z titulu absence penisu? Samozřejmě, že neexistuje!

Nemůžu samozřejmě tvrdit, že ženy jsou lepší pracovnice. Pochopitelně nejsou. Ne všechny. Takže když si odpustíme zbytečnou generalizaci, můžeme se konečně podívat na to, co by s definitivní platností ukončilo tuto hnusnou nerovnost. Transparentnost. Absolutní, všeobjímající viditelnost všeho. Pokud možno hezky online. Představte si ty výhody. Jednoduše si zkontrolujete, kolik, kdo dostává a následně se podle toho můžete rozhodnout, jestli by tato konkrétní pozice byla pro vás nebo ne. Navíc by existovala povinnost mít všechny funkce dvakrát, aby jednu dostala žena a druhou muž. V dualitě je totiž síla. Některé situace a problémy lépe vyřeší ženský mozek. A ten zbytek zvládnou i muži.

Absolutní rovnost je naprosto jediné řešení, které by dokázalo zaručit spravedlivou společnost. Samozřejmě nemůžeme po mužích chtít, aby se vzdali dnes už naprosto zbytečné práce v dolech, nebo aby snad zkoušeli rodit děti. Existuje moc dobrý důvod, proč jim to příroda nedovolila. Jsou prostě věci, které vždy budou jenom pro jedno nebo druhé pohlaví. Ale tyto věci by měly být jasně identifikované a zapsané v ústavě, abychom v tom konečně měli jasno.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsme skvělí, stateční a dokonalí a máme rádi vanilkový puding. To abyste věděli...